نصب پارکت

دانستن نکات زیر به شما کمک می کند تا زمانی که نصاب پارکت لمینت برای نصب لمینت هایتان می آید و شروع به کار می کند بتوانید نکات کلیدی را به او یاداروی نمایید لذا باید چند نکته را قبل از نصب پارکت لمینت بدانید:

ادامه مطلب...

نقاش ساختمان - کاغذ دیواری

نقاش ساختمان

برای رنگ آمیزی ساختمان یک استاد نقاش باید آن را از دیدگاه های مختلف ببینید شما اگر یک رنگ آمیزی خوب برای ساختمان خود انجام دهید برای چند سال از ساختمان خود لذت می برید یک استاد نقاش در هنگام نقاشی ساختمان باید نکات مهم و ویژه ای را در نظر داشته باشد اگر این نکات را در نظر داشت مطمئن باشید رنگ آمیزی خوبی برای شما انجام می دهد.

ادامه مطلب...

گچ کار - گچ کار ساختمان

گچ کاری از اغلب شغل هایی است که سبب بهبود خانه می شود شما برای خانه خود زحمت زیادی کشیده اید تا به این مرحله رسیده است و حالا تنها یک استاد کار ماهر است که می تواند از عهده این کار برآید تا شما خانه ای زیبا داشته باشید اگر گچ کاری ساختمان خوب انجام نشود هیچ وقت نخوانید توانست نمای داخلی خوبی داشته باشید زیرا اگر هم در آینده بخواهید روی آن را کاغذ دیواری کنید باز هم امواج ناشی از گچکاری مشکل دار نمایان می شود و همیشه بخودتان خواهید گفت کاش از یک استاد کار ماهر استفاده کرده بودم اما آنچه که باید در مورد گچ کاری بدانید؟

آماده کردن گچ برای کار

به منظور مخلوط کردن گچ، شما نیاز به چند ابزار:  یک سطل تمیز  برداشته و 1/3 حجم داخل آن را آب بریزید و سپس به تدریج گچ را اضافه کنید پس از 5 دقیقه مخلوط را کاملا ترکیب کنید تا زمانی مواد قوام خامه ای پیدا کند اگر گچ از ماله نمی افتد به این معنی است که قوام  آن مناسب است.

نکات ویژه در گچ کاری ساختمان

1. اطمینان حاصل کنید که سطح آماده به کار برای گچکاری کاملا خشک باشد.. 2. اگر شما می خواهید یک اتاق قدیمی را گچ کاری نمایید ابتدا شما باید پوشش را از رنگ و شن و ماسه حذف و به طور کامل سطح را آماده نمایید علاوه بر این، اگر پوشش دیوار از باند PVA است با توجه به دستورالعمل سازنده، باید مطمئن شوید که گچ به دیوار می چسبند.

3. اگر دیوار کشی شاغول نیست ابتدا باید تمام سطح دیوار با استفاده از شاغول تراز شود.

3. بعد از اینکه گچ مخلوط شد شما باید آن را با استفاده از ماله گچ بر روی دیوار آجری گسترش دهید 

به منظور گچ کشی روی دیوار آجری، شما مجبور به استفاده از حرکت های تکراری نیم دایره روی دیوار هستید، تا زمانی که یک سطح صاف پیدا نمایید مطمئن شوید که شما ماله گچ را زاویه دار بر روی دیوار می کشید با کشیدن کچ بر روی دیوار یک لایه در حدود1/10 "  اینچ تا 2 میلی متر ضخامت پیدا می شود.

4. روند گچ کاری بر روی دیوار آجری را با همان شیوه ادامه دهید و هر 10 دقیقه مخلوط نمایید و اگر لازم باشد کمی آب اضافه کنید به طور کلی، گچ به سرعت خشک می شود به همین دلیل است که شما باید مطمئن شوید که گچ قبل از کار قوام درست داشته باشد.

به عنوان یک قاعده کلی، اگر گچ قوام درستی داشته باشد از ماله سقوط نمی کند 

5. کار باید با صبر انجام شود و هر 10 دقیقه کار خود را با نگاه کردن به آن از راه دور ارزیابی کنید.

6. در این مرحله اجازه دهید که گچ برای مدت 20 دقیقه قبل از تعمیر بی نظمی خشک شود و سپس از ماله گچ برای صاف کردن دوباره سطح استفاده نمایید لازم نیست که فشار بیش از حد به ماله بصورتی پایدار و محکم برای صاف کردن سطح وارد کنید.

7. اگر شما متوجه سوراخ هایی در پوشش گچ شوید شما باید کمی مواد بیشتر اضافه کنید تا زمانی که شما آنها را حذف کنید علاوه بر این، شما همچنین می توانید بر روی دیوار آب بپاشید و از یک قلم موی بزرگ و قلم گچ استفاده کنید.

8. بعد از اینکه شما اولین لایه گچ را روی دیوار گسترش دادید شما باید حداقل برای یک روز اجازه دهید تا خشک شود سپس، شما می توانید پوشش نهایی گچ را با استفاده از تکنیک های مشابه که در بالا توضیح داده شد انجام دهید.

پوشش نهایی باید زیاد ظریف باشد 

9. هنگام کشیدن گچ روی دیوار در اطراف سوئیچ  برق و رسانه های الکتریکی، مطمئن شوید که شما را انها را قبل از شروع به کار خاموش کرده اید.

با استادکار تماس بگیرید تا استاد گچکار مناسب به شما معرفی گردد. استادکار تنها با یک تماس: 09353097929

 

لوله کشی ساختمان

لوله کشی ساختمان

سایت استادکار با گردآوری مجریان ماهر و استاد در تاسیسات فنی ساختمان شامل  لوله کشی ( آب، فاضلاب، گاز، شوفاژ )، راه اندازی موتورخانه های شوفاژ، پکیج، اجرای سیستم گرمایشی از کف، نصب شیرآلات و لوازم بهداشتی، ترمیم و بازسازی لوله های فرسوده ساختمان، نصب فلاش تانک، نصب توالت فرنگی، نصب و تعمیر انواع پمپ های آب و ... ) توانسته است تیمی مجهز برای حل مشکلات ساختمانی شما فراهم نماید.

ادامه مطلب...

عضویت خبرنامه