تماس با استادکار

09353097929 مشاوره و بازدید 

انتخاب درست چسب کاشی

در سال 1937 Mapei بزرگترین تولید کننده چسب ها، ماسه سنگ و محصولات فرعی برای استفاده در صنعت ساخت و ساز در جهان است MAPEI برای تعهد برای کیفیت و کمک های فنی خود توسط معماران، مهندسان، پیمانکاران و تجار و عمده فروشان در سراسر جهان مشهور است.

امروزه انواع چسب در کشور ما نیز تولید می شود که انتخاب محصولات مناسب برای نصب موفقیت آمیز ضروری است.
چسب را برای چه نوع از کاشی می خواهید استفاده کنید؟
آیا شما عجله و می خواهید برای چند ساعت استفاده کنید یا می تواند چند روز قبل از راه رفتن بر نصب و راه اندازی صبر کنید و یا از دوش استفاده می کنید؟
در مکانی در حال کاشی کاری هستند؟ آیا این یک منطقه داخلی و یا خارجی است ایا یک منطقه در معرض جنبش حرارتی یا یک منطقه مرطوب است؟
کاشی از چه نوعی استفده می کنید
لعاب کاشی و سرامیک قرمز و مایل به قهوه ای: استاندارد تنظیم چسب برای نصب کاشی در داخل کشور در شرایط "خشک" ایده آل هستند
کاشی چینی: با توجه به ماهیت متراکم از بدنه کاشی و سفالین، استفاده از یک چسب با ویژگی های اتصال قوی تر لازم است.
دو دسته اصلی از چسب از قبل مخلوط و چسب thinset mortars وجود دارد انتخاب چسب مناسب برای کار کاشی کاری به  نوع کاشی در حال نصب، محل کاشی و سطح در حال نصب کاشی بستگی دارد
این مقاله برای شما یک ایده بسیار خوب است که شما چه نوع چسب باید استفاده کنید مطمئن باشید از دستورالعمل سازنده برای خرید کاشی پیروی می کنید برخی ممکن است نیاز به استفاده از یک چسب خاص به منظور حفظ گارانتی معتبر باشد.
قبل از مخلوط چسب کاشی
قبل از شروع به مخلوط  کردن گزینه های چسب مناسب استفاده شود این چسب ها به طور کلی برای کاشی دیوار استفاده می شود زیرا آنها پس از شروع تماس با کاشی شروع به محکم شده می نمایند این مانع از لغزش کاشی یا سقوط در هنگام نصب آن می شود محبوب ترین انواع چسب قبل از مخلوط چسب ارگانیک هستند اگر کاشی های شما در خارج و اغلب در معرض گرما است از استفاده از این نوع چسب اجتناب کنید.
این چسب ممکن است در مناطق در معرض رطوبت غیر مستقیم مانند دیوار در خارج از یک دوش استفاده شود با این حال، شما هرگز نباید از این نوع چسب برای مناطقی که مکرر در معرض رطوبت مستقیم است استفاده کنید) برای مثال دیواره های داخل حمام)
چسب Thinset Mortars
از این چسب می توان برای نصب کاشی در مناطق مرطوب و یا مناطق در معرض حرارت مکرر استفاده کرد آنها قوی تر، قابل انعطاف تر نیز هستند این ترکیب توانایی حمایت از یک مقدار زیادی از وزن را دارد به همین دلیل ملات thinset برای کفپوش استفاده می شود. از خواص این چسب استحکام در برابر جنبش حرارتی و فیزیکی است.
این نوع چسب به صورت مخلوط نیست بنابراین شما باید یاد بگیرند که چگونه به ترکیب چسب thinset را خودتان مخلوط نمایید این یک فرایند نسبتا ساده است آنها را با آب و یا گاهی اوقات یک افزودنی اکریلیک مخلوط می کنند.

برای خرید چسب کاشی با سایت استاد کار تماس بگیرید

عضویت خبرنامه

 

تماس با استادکار 09353097929