تماس با استادکار

09353097929 مشاوره و بازدید 

نماکاری ساختمان در تهران و سایر شهرها

دیوارهای آجری حداقل پنج هزار سال پیش، اجرا می شده است ساخت و ساز بر روی این سنت باستان می تواند فریب آمیزی ساده باشد اما در حالی که اصول اولیه آجر و ملات به راحتی قابل درک است دستیابی به یک دیوار با کیفیت حرفه ای، برنامه ریزی و تمرین را در بر می گیرد.

نماکاری بر روی پوسته های بیرونی ساختمان ها انجام می شود تصویر پروژه و هدف خلاقانه به طور فزاینده، بر زیست محیطی و تأثیرگذارترین عوامل در ریسک پروژه و موفقیت تجاری در نظر گرفته می شوند.
یک نمای طراحی شده با طراحی دقیق می تواند کار ساختمانی جدیدی را برای صاحبان، اشخاص و محیط زیست به طور موثر انجام دهد همچنین می تواند عملکرد یک ساختمان موجود را تغییر دهد. نماکاری ساختمان در صورتی که توسط مهندسین معمار مجرب طراحی شود و بدست نماکاران با سابقه استاد کار نمای خارجی انجام شود به زیبایی ساختمان شما می افزاید ما نماکارانی را در تهران و سایر شهرهای کشور به شما معرفی می نماییم که مهارت کافی برای نماکاری را دارند در این مقاله مختصری از انواع نماها بررسی می شوند.
به عنوان رابط بین فضای داخلی و محیط بیرونی، پوسته ساختمان نقش مهمی در تبادل گرما و نور دارد عملکرد آن در این نقش بر آسایش و بهره وری مسافران، مصرف انرژی و هزینه های در حال اجرا تاثیر می گذارد.
تخصص پیشرفته Arup در مواد، فیزیک ساختمان و عملکرد ساختمان و سیستم ها به ما کمک می کند تا عملکرد مطلوب را در ساحتمان ها ارائه کنیم.
نمای ساختمان دو عاج برای مبارزه با سرما در اروپا اغلب مورد استفاده قرار می گیرد اما نسبت به استرالیا نسبتا جدید است و قبل از آن در سطح بالایی از این مقیاس استفاده نشده است لایه دوگانه کنترل خورشیدی عظیم را فراهم می کند اما همچنین اجازه استفاده از شیشه های بسیار روشن را می دهد که اکثر دیدگاه های بندر سیدنی را نشان می دهد.
دانش فضایی یکپارچه Arup ، که شامل مهندسی ساخت و ساز، فیزیک ساختمان و تکنیک های پیشرفته مدل سازی است ما را قادر به تحقق حتی چشم انداز بلند پروازانه از چشم انداز های معماری می نماید.
استادکاران ما همچنین با طراحان و تولید کنندگان روکش کار همکاری می کنیم تا فاکتورهای نوآورانه با مواد جدید ایجاد کنند امروزه از پلاستیک تقویت شده فیبر (FRP) یک ماده سبک وزن با عملکرد حرارتی بسیار بالا، که معمولا برای قایقها استفاده می شود در نمای ساختمان ها استفاده می شود. نمای ساختمان بسیار مهم است زیرا می تواند نوردهی، گرمایش و تهویه ساختمان ها را به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار دهد. در حالی که عوامل متعددی وجود دارد که در ساختن نمای ساختمان مورد توجه قرار می گیرند یکی از دلهره آورترین آنها انتخاب مواد مناسب است. همچنين، تصميم خود را در خصوص مواد نمايي مورد نياز بايد پس از بررسي موارد زیر عملی نمود:
ضد آب
بهره وری انرژی
زیبایی شناسی
تطبیق پذیری
سازگار با محیط زیست
طول عمر
هزینه
ماندگاری
انواع مختلفی از سیستم های نماکاری ممکن است در ساختمان های مدرن چند طبقه استفاده شود که عبارتند از:
نمای ساختمان با آحر نمای نسوز

سنگ فرش (سنگ تراشی)
دیوارهای پرده ای
دیوارهای پرده ای
پانل های بتونی Precast با انواع مختلفی از خاتم
رندر عایق بندی شده
روکش فلزی
کاشی و پانل های روکش دار
تخته های بزرگ شامل روکش های محکم هوای زیبا
سیستم های نمای شیشه ای و فولادی
پانل های کاست فولادی که با پوشش رنگی روی ریل های عمودی پشتیبانی می شود
انواع مختلف اجزای فولاد در سیستم های نمایشی مدرن، مانند:
ورق های پروفیل فولادی و پانل های کامپوزیتی (sandwich)
پانل کاست های تخت و ردیف شده با لبه های تاشو
دیوارهای فولادی سبک با استفاده از بخش های C
بخش های فولادی توخالی (اغلب دایره ای) برای نما و سقف، به ویژه برای اثر بصری در فضای اطراف و در مناطق ورودی استفاده می شود.
سیستم های پشتیبانی شده با لعاب فولادی ضد زنگ
دیوارهای نازک فولادی عمدتا در داخل ساختمان های فولادی و بتنی قرار گرفته اند انواع سیستم های نماکاری ممکن است به دیواره های پر شده متصل شوند .
مزایای سیستم های نمای فولادی
مزایای سیستم های نمایشی فولادی ممکن است از لحاظ الزامات کاربردی و زیبایی شناختی آنها به شرح زیر ارائه شود:
تنوع رنگ
سبک وزن
دیوارهای نازک فولادی با استفاده از بخش های C می توان برای پشتیبانی از طیف گسترده ای از سیستم های روکش استفاده شود.
ارتفاعات از قبل ساخته شده به سرعت نصب می شود.
سیستم های لعاب های فولادی می تواند برای اثرات بصری در مناطق ورودی بلند و برون گرا استفاده شود.
فولاد غیر قابل اشتعال و مقاوم در برابر اسیب های نماکاری است.
سطح بالایی از عایق حرارتی و صوتی می تواند فراهم شود.

دیوارهای سبک فولادی


دیوارهای فولادی سبک معمولی در یک ساختمان فولادی ساخته می شود
دیوارهای فولادی سبک ممکن است از دو نوع باشد:
دیوارهای نازک فولادی بین کف یا لبه عمارت
سیستم های مورد نظر که در خارج از لبه تخته قرار می گیرند و به مکان های گسسته متصل می شوند.
دیوارهای نازک فولادی به دلیل ساده بودن فرآیند نصب و همچنین توانایی ارائه بخش های C تا قطعه برای ابعاد خاص پروژه ساخته شده است توسعه دیوارهای فولادی نوری یکی از نوآوری های مهم در 10 سال گذشته بوده است دیوارهای پرچرب فولادی شامل بخش های C است که بین کف های 2.4 تا 5 متر قرار دارند و برای مقاومت در برابر فشار باد مورد استفاده در نمای ساختمان و نیز حمایت از وزن نوع خاصی از سیستم روکش که به آنها متصل است، طراحی شده اند.

مزایای استفاده از دیواره های فولادی سبک

مزایای دیوارهای فولادی سبک فولادی عبارتند از:
سیستم ساخت سریع با نرخ نصب بیش از 50m2  در روز.
کمتر از مواد آجر و بلوک در محل کار می کنند.
دیوارهای بلند تا 5 متر و فشار باد بالا تا 2kN / m2.
قابلیت ایجاد پنجره های بزرگ بدون سمت باد.
حداقل استفاده از مواد (کمتر از 5 کیلوگرم در متر مربع فولاد در نما(
زباله های محل در هنگام برداشتن بخش های C برداشته می شود.
وزن سبک، که باعث کاهش بار در ساختار پشتیبانی می شود.
می تواند برای طیف گسترده ای از سیستم های روکش استفاده شود.
می تواند در توسعه ساختمان ها و غیره و استفاده مجدد استفاده شود.
طراحی دیوارها
SFS سیستم Metsec که در دیوارهای فریزر خارجی استفاده می شود به یک چهارچوب کامپوزیت 4 طبقه در بیمارستان Colchester می باشد.
طراحی دیواره های نازک فولادی سبک به ارتفاع دیوار و فشار باد که بر روی نمای ساختمان تاثیر می گذارد، بستگی دارد به طور معمول بخش های C عمق 100 تا 150 میلی متر با ضخامت های فولادی 1.2 تا 1.6 میلی متر است بخش های C در مراکز 400 یا 600 میلی متری قرار می گیرند که سازگار با اتصالات به داخل پلاستر داخلی و روکش خارجی است.
سوراخ های بزرگ را می توان با قرار دادن جفت های C بخش عمودی در کنار حفره ها، و گاهی اوقات جاهای C بخش های بالا و پایین زیر دهانه ها ایجاد کرد ضخامت فولادی نیز می تواند بدون تغییر اندازه بخش در نمای داخلی تغییر کند به عنوان مثال، فشار باد در گوشه های ساختمان بالاتر است و همچنین با افزایش ارتفا. محدودیت های انحراف که در طراحی مشخص شده است، بستگی به نوع روکش متصل دارد.
عملکرد حرارتی
عایق حرارتی خارجی به دیوار متصل شده و معمولا پشم معدنی بین بخش های C برای رسیدن به عایق حرارتی مورد نیاز (U-value) قرار می گیرد برای سیستم های روکش فلزی رندر، یک پوسته خارجی اغلب برای حمایت محلی از روکش خارجی استفاده می شود.
مقدار U برابر 0.15 W / m2 ؛ K می تواند توسط تقریبا 100 میلی متر از صفحه عایق سلول بسته شده به بخش C یا تخته غلاف پوشیده شده با 100 میلی متر پشم معدنی بین Cs به دست می آید همان ساخت ممکن است برای همه انواع سیستم های روکش استفاده شود.
تنگنای هوا در طراحی ساختمان مدرن نیز اهمیت دارد و می تواند با استفاده از یک تخته پوشیده شده به بخش C بهبود یابد.
فرآیند ساخت و ساز
دیوارهای پرتوهای فولادی به طور کلی به عنوان بخش های C جداگانه نصب می شوند که به طول آنها متصل می شوند و بین کف یا لبه های لبه قرار می گیرند بخش های C به یک مسیر U پایین شکل متصل می شوند که به تخته سنگ متصل است در بالای دیوار، بخش های C در یک مسیر U به شکل بالا حرکت می کنند که به سمت پایین لبه پرتو یا پایه کف اجازه حرکت حرارتی بدون فشرده سازی دیوار را می دهد. راهنمایی عمومی این است که حداقل حرکت 20 میلی متر نسبی در قاب بتنی یک ساختمان و 10 میلیمتر در یک ساختمان فولادی را ارائه دهیم.
بخشی از قسمت های C اغلب در هر دو طرف پنجره یا درب ها قرار می گیرد تا مقاومت در برابر بارهای منتقل شده در سراسر پنجره ایجاد شود مسیرهای U به پلات بلوک بتونی با استفاده از پین های فعال متصل می شوند.
فرآیند ساخت بسیار سریع است و تا زمانی که نمای خارجی به آن متصل نیست نیاز به داربست خارجی نیست به طور متناوب، دیوارها ممکن است پیش ساخته و نصب شده به عنوان پانل های بزرگ، اغلب با روکش فلزی به طور پیش فرض باشد.

نمای سنگی

روکش سنگ زمینه ای زیبا برای داخل و خارج ساختمان های تجاری فراهم می کند. "نما" می تواند به سادگی به عنوان یک پوشش بیرونی و یا مورد استفاده برای دکوراسیون و یا حفاظت برای یک ساختار تعریف شده است. نما طبیعی سنگ به ساختمان ها احساس زیبایی بی نظیر می دهد و یک ساختمان با حفاظت اضافی از عناصر بیرونی را فراهم می کند. این نیز بخش مهمی از طراحی ساختمان های تجاری است. معماران و طراحان نه تنها برای شخصیت و زیبایی آن، بلکه برای دوام آن، نمای سنگ را انتخاب کرده اند. گزینه های سنگ ممکن است از سنگ گرانیت تا تراورتن تا سنگ آهک متغیر باشد.
روکش های سنگ یکی از گران ترین روکش ساختمان است. آنها در 2 گزینه مختلف، سنگ واقعی و سنگ مصنوعی در دسترس هستند. نصب و راه اندازی نمای سنگی یک فرایند بسیار کارآمد است که باعث افزایش هزینه می شود. این سیستم روکش گران قیمت و طبیعی برای ساختار ساختمان است. این نیز به درجه حرارت شدید، رطوبت، آتش سوزی و حشرات مقاوم است و همچنین نیاز به نگهداری صفر دارد.

نمای چوبی

سیستم های روکش چوبی در دسترس هستند برای این نوع روکش معمولا از درختان سدر، کاج و بلوط استفاده می شود. چوب با محیط زیست سازگار است و همچنین دارای عایق خوب، دوام و مقاومت در برابر آب و هوا می باشد. اما وقتی که به تعمیر و نگهداری می پردازد، چوب نیاز به نگهداری بیشتر دارد، یعنی سالانه برای محافظت در برابر موریانه ها نیاز مواد شیمیایی می باشد.

نمای گلی

نما های خاک رس نماینده محیط زیست و مدرن است که ارزش و جنبه طراحی ساختار ساختمان را افزایش می دهد. نمای ساختمان ها نه تنها زیبا هستند بلكه دارای مزایای فراوانی مانند دوام، نگهداری حداقل، عایق حرارتی، طولانی مدت و مقاوم در برابر آب و هوا نسبت به دیگر مواد نمایشی ارائه می کنند. نمای ساختمان خاک رس در حال تبدیل شدن به اولین انتخاب معماران مدرن است که می خواهند از انگشت سبابه خود در جهان استفاده کنند

سیستم های نما با پانل های کامپوزیت

پانل های کامپوزیت به طور کلی پانل های نمایشی گسترده ای هستند که از یک ماده هسته پایدار و دو لایه پوشش تشکیل شده اند.
ساختار کامپوزیت، آنها را بسیار الاستیک می سازد و معماران را قادر می سازد تا طرح های معماری را تحمیل کنند که از خطوط ساختمان پیروی می کنند و حتی می توانند گرد شوند.
لایه های پوششی را می توان در یک طیف رنگی تقریبا بی حد و مرج عرضه کرد.

نمای آلومینیوم کامپوزیت

پانل های کامپوزیت آلومینیومی پانل های کامپوزیتی شامل دو ورق آلومینیومی است که یک هسته پلاستیکی را پوشش می دهد به طور متناوب، یک ماده اصلی هسته می تواند برای افزایش مقاومت در برابر آتش استفاده شود.
پانل های کامپوزیت آلومینیومی کاملاً متناسب با خطوط ساختمان می باشند این ترکیب از شکل پذیری و پایداری می تواند برای ایجاد طیف قابل توجهی از اشکال استفاده شود.
این پانلها به طور کلی به عنوان پانل های نمایشی بزرگ یا عناصر نمایشی پلاستیکی (بدون لبه های قابل مشاهده) استفاده می شوند.

نمای لامینت با فشار بالا

پانل های نمایشی (لمینت فشار بالا) از ورقه ورقه های پلاستیکی ترموستات (HPL) مطابق با استاندارد EN 438-6، نوع EDF برای حفاظت موثر آب و هوا ساخته شده اند هسته پانل از ورقه های کرافت ساخته شده است که مواد چوبی آغشته به رزین های مصنوعی هستند حفاظت از آب توسط پوشش یک رزین پلی یورتان اکریلیک دو برابر شده است پانل های HPL ورقه ای ساخته شده زیر شرایط دمایی و فشار بالا می باشند.
هنگام برش پانل هایHPL، مهم است که به یاد داشته باشید که طول آنها می تواند در نتیجه جذب رطوبت تغییر کند.

نمای فایبر سنگی  Stone fibre

فیبر سنگ بر اساس بازالت است که به یک ماده فیبردار تبدیل می شود و به پانل های نمایشی به عنوان پشم معدنی فشرده می شود سپس یک طرف با یک لایه پوشش داده می شود.
پانل های فیبر نازک اما انعطاف پذیر هستند آنها ساده هستند که در سه بعد فرآیند، خم و حتی شکل می گیرند.
لایه پوشش کاربردی در طیف گسترده ایک گرانیتی از رنگ ها و طرح های وجود دارد

نمای سرامیکی

ساختمان ها در سراسر جهان چندین دهه با موفقیت با سیستم های سرامیکی نمایشی پوشانده شده اند. نمای ساختمان بسیار بیشتر از حیاط از ساختمان محافظت می کند این طراحی تنها بر روی ساختمان تاثیر نمی گذارد بلکه محیط اطراف شهری را نیز در بر می گیرد. ساختار دیوار سرامیکی مدرن شامل چند لایه مواد برای کارایی مطلوب می باشد. نمای سرامیک یک انتخاب اقتصادی است.

سرامیک گرانیتی از چه نوع موادی است؟

این یک ماده ساختمانی فوق العاده متنوع و تکنولوژیکی پیشرفته است که به طور کامل از عناصر طبیعی ساخته شده است، ترکیب عملیات و کیفیت سنگ معدنی پرسلن با زیبایی سنگ گرانبها. می توان آن را برای ارائه ظاهر بسیار معاصر یا شبیه به هر سنگ طبیعی ساخت اما با سختی، قدرت و نفوذ پذیری برتر تولید می شود.

سرامیک گرانیتی چگونه ساخته می شود؟

مواد خام طبیعی - خاک رس، فلدسپارها، مواد معدنی و اکسید های فلزی مخلوط می شوند خاک مرطوب به یک پودر خوب، تصفیه شده برای حذف ناخالصی ها و تبدیل به دوغاب همگن شده است که سپس با فشار بالا به یک خشک کن و نبولایزر در گرم هوا اسپری می شود.
ذرات خشک شده مخلوط شده و سپس تحت فشار شدید هیدرولیکی بیش از 12،000 تن قرار می گیرند ورقه هایی که ظاهر می شوند در دمای 1260 درجه سانتیگراد به طور کامل شیشه سازی می شوند.
سرامیک گرانیتی حاصل می تواند به صورت طبیعی برداشته شود و یا به فرایندهای بیشتری برسد بسته به نوع بافت سطح و درجه درخشندگی مورد نیاز دارد.
تمام فرایند تولید دقیقا کنترل می شود تا یک سطح بالایی از یکنواختی و یکپارچگی را در سطوح تولید فراهم کند هرچند هر گرانیت سرامیک دارای ویژگی های منحصر به فرد خود است و هیچ الگوی تکراری وجود ندارد (به جز مواردی که به عنوان بخشی از طرح طراحی شده است).

نمای مولیون / ترنزوم Mullion-transom

این سیستم مولیون و ترانس با توجه به پروفیل های باریک، عایق فوم جامد و واشرهای اطراف آن، عایق حرارتی بالا را ارائه می دهد. پروفیل های ویژه نماهای شیشه ای بسیار بزرگ و انواع طراحی های مختلف را ممکن می سازد نمای مولیون/ترنزوم گسترده ترین سیستم برای ساخت نمای بزرگ شیشه ای با یک چهره زیبا است. تقسیم کلاسیک، تقسیم عمودی پانل ها و فرم های معماری آزاد با استفاده از طرح های نمای مولیون/ترنزوم امکان پذیر است.
مناسب برای استفاده نمای عمودی، نماهای چند منظوره، لعاب زاویه ای
طراحی منحصر به فرد به علت انتخاب گسترده ای هندسه
انتخاب گسترده ای از سرپوش هایی جهت پوشش برای طیف گسترده ای از گزینه های طراحی شده.
درصورت پنهان سازی کابل های الکتریکی، در عین حال در صورتی که تغییرات مورد نیاز باشد قابل دسترسی خواهند بود.
سرامیک از خارج با اتصالات پیچ و مهره قابل مشاهده و نامرئی است.
طرح زیبایی شناسی جذاب و سطح بالایی از قابلیت

نماکاری آلوپروفیل

AluProfile یک سیستم نمایشی است که زیبایی شناسی چوب و مقاومت آلومینیوم را با هم به ارمغان می آورد. پروفیل ها می توانند با استفاده از روش مشخص بر پانل های کامپوزیت آلومینیومی در همه انواع چوب طبیعی پوشیده شوند. این سیستم امکان تولید راههای طولانی مدت را با مزیت اصلی مقاومت در برابر شرایط بیرونی هوا در حالی که نور بیشتر و قویتر از چوب طبیعی دارد. AluProfile به عنوان یک مانع در برابر شعله های آتش عمل می کند و توسط کرم ها، حشرات و قارچ ها تحت تاثیر قرار نمی گیرد ایده آل برای نمای ساختمان های تهویه شده و روکش تزئینی دیوار است.
تکنووود امکان سفارشی کردن ظاهر و ابعاد AluProfile را ارائه می دهد. به عنوان یک استاندارد، نقاط انتهایی پروفیل ها باز هستند اما آنها می توانند با چوب جامد تولید شوند. در حالی که اندازه استاندارد 6 متر طول است با استفاده از فن آوری فرایند پیوسته می توان آنها را تا 7.5 متر تولید کرد. شما همچنین می توانید بین شش پوشش چوب (ساج afromosia ، گردو بومی، بلوط آمریکایی، چوب ماهون، درخت زبان گنجشک و راش) هفت رنگ را انتخاب کنید. برای سفارشات با حجم زیاد، می توان در اندازه های استاندارد آن را تولید کرد.

برای اجرای پروژه های نماکاری ساختمان خود در تهرات و سایر شهرها با مهندس فتحی شماره مبایل (09353097929) تماس گرفته تا نماکار با سابقه برای پروژه شما معرفی شود.

آموزش نماکاری کامپوزیت

روش نصب نمای کامپوزیت را در این فیلم ملاحظه فرمایید

تماس با استادکار 09353097929