تماس با استادکار

09353097929 مشاوره و بازدید 

نصب کاغذ دیواری در تهران

نقاش ساختمان

برای رنگ آمیزی ساختمان یک استاد نقاش باید آن را از دیدگاه های مختلف ببینید شما اگر یک رنگ آمیزی خوب برای ساختمان خود انجام دهید برای چند سال از ساختمان خود لذت می برید یک استاد نقاش در هنگام نقاشی ساختمان باید نکات مهم و ویژه ای را در نظر داشته باشد اگر این نکات را در نظر داشت مطمئن باشید رنگ آمیزی خوبی برای شما انجام می دهد.

 

نکاتی که یک استاد نقاش باید بداند و بکار گیرد

1. قبل از هر کاری ترک های موجود بر روی دیوار را پر نماید برای پر کردن ترک ها باید آن را خالی کرده و از توری های مخصوص در زیر آن استفاده کند. اگر این ترک ها درکنار ستون ها باشد باید حتماً روی ستون توری زده شود.

2. اجازه دهید تا ترک های گرفته شده کاملا خشک شود.

3. سطح زیر کار را بتونه کاری نماید گاهی لازم است چندین بار این کار انجام شود

4. سطح روی بتونه با سنباده مخصوص مسطح شود و این کار در گرفتن رنگ نیز بسیار موثر است.

5. رنگ را آماده نمایید تهیه رنگ به مهارت استاد بستگی دارد ترکیب رنگ ها می تواند به ساختمان زیبایی خاصی بدهد.

6. گاهی لازم است چندین بار رنگ آمیزی انجام شود تا رنگ سطح خوبی پیدا نمایید.

7. جنس رنگ نیز در کیفیت رنگ آمیزی نقش دارد.

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری در انواع مختلف وجود دارد که بستگی به جنس و کیفیت آن متفاوت می باشد

چگونه كاغذ دیواری مناسب انتخاب نماییم

انتخاب كاغذ دیواری مناسب و خوب كاری سخت است. و دلیل سختی انتخاب کاغذ دیواری تنوع زیاد كاغذ دیواری از لحاظ طرح و رنگ و همچنین جنس پشت كاغذ دیواری های موجود در بازار است  و شما از بین آنها بهترین و مناسب ترین را برای دكوراسیون خانه خود انتخاب نمایید

مهم ‌ترین راه‌ ها برای‌ انتخاب کاغذ دیواری، داشتن ایده و طرحی روشن و مناسب است. باید بدانید چرا، كجا و چگونه از كاغذ دیواری استفاده كنید که ما اطلاعاتی را در اختیار شما می گذاریم.

چرا از كاغذ دیواری استفاده کنیم؟

1. یکی از دلایل، طرح‌ها و رنگ‌های متنوع است در کاغذ دیواری است که در رنگ کاری نیست.

2. رنگ‌ آمیزی دیوارها بسیار عالی و ایده‌آل است اما به شرطی كه تمایل به تک ‌رنگی یا دو رنگ متفاوت با هم بر روی دیوارها داشته باشید  اما اگر تمایل دارید طرح، نقش های خاص یا منظره‌ای دیدنی بر روی دیوار داشته باشید تنها كاغذ دیواری می تواند این امکان را برای شما فراهم کند.

3. كاغذ دیواری را به  روش های مختلف می توان بر روی دیوار نصب کرد شما می توانید تمام دیوارها را با یك مدل كاغذ دیواری زیبا کنید هم‌ چنین شما می‌توانید برای هر دیوار از كاغذ دیواری با طرح ‌های مختلف استفاده كرد.

انتخاب مناسب ترین کاغذ دیواری

ابتدا باید طرحی در ذهن داشته باشید و بدانید چه می‌ خواهید. شما می توانید از مجلات و سایت های دكوراسیونی بازدید کرده  و تصویر محل خود را با آنها مقایسه نمایید شاید طرح خود را پیدا کردید و سپس برای خرید آن به بازار بروید. 

راه دیگر نگاه به نوع كف‌ پوش و سبك دكوراسیون خانه خودتان است به وسایل و مبلمان موجود در دكوراسیون خانه ‌تان نگاه کنید و طرحی که با آنها هماهنگ باشد انتخاب نمایید.

اگر سبك دكوراسیون خانه شما ساده و مدرن است نصب كاغذ دیواری گل‌ دار و پر زرق و برق جلوه دكوراسیون خانه شما را خراب می کند شما می توانید آلبومی از نمونه کاغذ دیواری را از فروشگاه گرفته و به منزل ببرید و با دکوراسیون خود هماهنگ نمایید سپس نوع کاغذ دیواری نیز مهم می باشد كاغذ دیواری های دارای پوشش وینیل با دوام ‌ترین انواع كاغذ دیواری ها هستند. این نوع از كاغذ دیواری ها قابل شست‌ و شو و ضد آب می باشند. این نوع خودش دو نوع دارد نوع اول در قسمت پشت كاغذ دیواری دارای لایه ‌ای از وینیل است و نوع دوم دارای لایه‌ ای از وینیل در روی كاغذ دیواری می باشد كه نوع دوم دوام بیشتری دارد. نوع اول قابل شست ‌و شو و ضد آب و راحت ‌تر از روی دیوار جدا می شود. لذا نوع دوم مناسب ‌ترین هستند.

نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری

1- قبل از خرید کاغذ دیواری رنگ وسایل خانه را در نظر داشته باشید. حتما به هماهنگی رنگ ها توجه داشته باشید و سپس خرید خود را انجام دهید.

2 - انتخاب  نوع و طرح کاغذ دیواری با چیدمان خانه نیز مهم است. برای خانه های فانتزی و مدرن باید از کاغذ دیواری هایی ساده و با نقش و نگار کم استفاده نمایید و برای خانه با مبلمان استیل و فرش های ابریشمی کاغذ دیواری هایی سنگین با نقش و نگارهای برجسته مناسب است

3 -  کاغذ دیواری ها قابل شستشو هستند ولی در درجه بندی متفاوت می باشد. لذا برای اینکه هنگام از بین بردن لک ها و کثیفی های روی کاغذ دیواری هنگام شست وشو با مشکل مواجه نشوید. در این مورد با فروشنده مشورت کنید.

4 - برای خانه های با سقف بلند، کاغذ دیواری هایی با شکل و خطوط افقی مناسب است زیرا ارتفاع سقف را کم نشان می دهد کاغذ دیواری های بافت دار به دیوارها عمق بخشیده و سبب جذب صدا می شود.

5 - برای داشتن فضای آرام و دور از بی نظمی بهتر است از کاغذ دیواری با رنگ های ملایم و گلدار استفاده کنید. اگر فضایی پر از انرژی و هیجان می خواهید از کاغذ دیواری با رنگ های شاد و درخشان که طرح های هندسی و هنری دارند استفاده کنید.

6 - کفپوش خانه را با کاغذ دیواری هماهنگ کنید. از کاغذ دیواری های گلدار با طرح و شکل های شلوغ برای خانه هایی با کفپوش ساده و از  کاغذ دیواری های ساده را برای خانه هایی با کفپوش های طرح دار استفاده نمایید. 

7 - اگر شخصیتی تنوع طلب دارید و زود از همه چیز خسته می شوید از کاغذ دیواری های ساده با رنگ های ملایم استفاده کنید زیرا استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار روحیه خاصی می طلبد و ممکن است پس از مدتی دچار این آن زده شوید.

8 - از کاغذ دیواری با پوشش وینیل خریداری کنید زیرا علاوه بر ضد آب بودن کیفیت بسیار بالایی نیز دارد. 

9 - بیشتر اوقات هزینه و قیمت کاغذ دیواری ها تا حدودی گنگ و مبهم است زیرا عرض رول های کاغذ متفاوت است و هر شکل و طرحی از کاغذ دیواری، متراژ و اندازه متفاوتی دارد لذا در موقع خرید به عرض دیوار و عرض کاغذ دیواری نیز توجه داشته باشید تا دور ریز کاغذ کمتر شده و هزینه کمتری پرداخت کنید